Maseczki, półmaski i maski całotwarzowe   | epidemia COVID-19 | wirus SARS-CoV-2 | 

 

W związku z trwającą epidemią COVID-19 wywoływaną przez wirusa SARS-CoV-2 Transfarm Sp. z o.o. wprowadził do swojej oferty środki ochrony indywidualnej obejmujące rękawiczki i rękawice ochronne, maseczki, półmaski, maski całotwarzowe i przyłbice ochronne oraz kombinezony jednorazowego i wielorazowego użytku, a także środki dezynfekujące i preparaty biobójcze do dezynfekcji rąk i masek ochronnych, w tym preparaty do długotrwałego zabezpieczania powierzchni.

 

Naszym klientom oferujemy środki ochrony indywidualnej zapewniające bezpieczeństwo osobiste wszystkim pracownikom szczególnie narażonym na kontakty z nieznanymi osobami, które mogą być źródłem proliferacji SARS-CoV-2. Dotyczy to w szczególności funkcjonariuszy publicznych pełniących codzienną służbę w formacjach i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, porządek i zdrowie publiczne, a także pracowników przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

 

Maseczki

Maseczki higieniczne 2 warstwowe Mercatormedical pakowane po 50 szt.

Maseczki higieniczne 3 warstwowe pakowane po 50 szt.

Maseczki chirurgiczne niesterylne pakowane po 50 szt.

 

Oferowane maseczki to wysokiej jakości produkt zapewniający taki sam poziom ochrony jaki jest stosowany przez służby medyczne całego świata. Ze względu na swoją budowę maseczka chirurgiczna nie zapewnia 100% gwarancji ochrony przed możliwością zarażenia wirusem SARS-CoV-2, którego średnica wynosi ok. 120 nanometrów (0,12 mikrometra). Skuteczniejsze w tym zakresie są maski z europejskimi certyfikatami FFP2 i FFP3 oraz maski z certyfikatami N95 i N99 wydawanymi przez amerykański Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (NIOSH). Jednak faktyczna ochrona zapewniana przez maski typu chirurgicznego jest dużo większa. Wynika to z faktu, iż wirusy przenoszą się na powierzchni innych cząsteczek - drobinek kurzu lub kropelek wody (śliny). Ich łączna średnica jest więc dużo większa niż samego wirusa.

 

Badania prowadzone pod kątem rozprzestrzeniania się wirusa grypy (o rozmiarze od 0,08 do 0,12 mikrometra) wśród pracowników służby zdrowia stosujących maski z filtrami N95 i zwykłe maseczki chirurgiczne nie wykazały znaczących różnic w skuteczności obu typów masek w zapobieganiu zarażeniom grypą, a także innymi wirusowymi infekcjami układu oddechowego. Oba typy oznaczały się podobną wysoką skuteczności w tym zakresie, choć żaden z nich nie dawał 100% zabezpieczenia przed infekcją. Wyniki tych badań zostały opublikowane w 2019 roku w piśmie „Journal of the American Medical Association” (JAMA) i są dostępne pod następującym adresem www: https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2749214

 

Oferowane maseczki chirurgiczne posiadają deklarację zgodności i certyfikat CE.

 

Półmaski i maski całotwarzowe

Półmaski ochronne FFP1 bez zaworka o przedłużonej żywotności

Półmaski ochronne FFP1 z zaworkiem o przedłużonej żywotności

Półmaski ochronne FFP2 (N95) bez zaworka o przedłużonej żywotności

Półmaski ochronne FFP2 (N95) z zaworkiem o przedłużonej żywotności, które zapewniają filtrację powietrza na poziomie 94%

Półmaski ochronne FFP3 z zaworkiem o przedłużonej żywotności. 

Półmaski posiadają zgodność z europejską normą EN 149:2001+ A1:2009 i zapewniają filtrację powietrza na poziomie 99%. Dają one najwyższą ochronę przed szkodliwymi pyłami oraz niebezpiecznymi dla zdrowia czynnikami zewnętrznymi. Klasa filtracji FFP3 zalecana jest przez Światową Organizację Zdrowia jako jedna z najskuteczniejszych klas ochrony dróg oddechowych. Półmaski FFP3 doskonale radzą sobie z pyłami zawierającymi antymon, arsen, beryl, kadm, kobalt oraz nikiel, a także jako ochrona przed zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi.

 Maski całotwarzowe firm 3M, Advantage, Climax, Typhoon

 

Preparat do dezynfekcji i zabezpieczenia masek z jonami srebra.

Jedno opakowanie preparatu o pojemności 100 ml. wystarcza na 100 aplikacji. Dla łatwiejszej aplikacji na maseczki preparat dostarczany jest aluminiowych lub szklanych butelkach z atomizerami. Kolory i kształty opakowania mogą się różnić w porównaniu do prezentowanego na zdjęciu.

 

 

maseczki_polmaski_i_maski_całotwarzowe_oferta_TRANSFARM.pdf